Naujienos

wii
Įmonių veiklos finansavimo apžvalga
2017 vasario 16

Įmonių veiklos finansavimo apžvalga

Lietuvos Bankas neseniai paskelbė 2016 m. II pusmečio Lietuvos įmonių apklausos duomenis[1]. Apklausoje dalyvavo 501 Lietuvoje veikianti įmonė. Jų nuomone, 2016 m. II pusmetį skolinimosi galimybės verslui gerėjo, o bankų paskolų teikimo sąlygos švelnėjo. Vis dėlto, 27 proc. apklaustų įmonių nurodė, kad skolinimasis verslui yra iš dalies ribotas ir tik 3 proc. nurodė, kad skolinamasis verslui yra visiškai prieinamas. Taigi nors skolinimosi galimybės verslui gerėjo, tačiau ir toliau išliko ribotos.

41,4 proc. įmonių nurodė, kad turi įsipareigojimų kredito įstaigoms ir net 67,8 proc. iš jų nurodė, kad savo įsipareigojimus yra užtikrinusios turto įkeitimu (garantijomis). Dažnu atveju įprastos verslo paskolos gąsdina smulkaus verslo savininkus, nes bankai ir kredito unijos reikalauja užstato, asmeninio laidavimo ar garantijos, taip pat smulkmeniškai vertina įmonės veiklos istorinius duomenis. Tuo tarpu, SIMPLEFIN faktoringo ar sąskaitų finansavimo paslauga skiriasi nuo įprastinės verslo paskolos, nes SIMPLEFIN nereikalauja užstato, garantijos ar laidavimo. Be to, smulkios ir neseniai veiklą pradėjusios įmonės neturės bankų reikalaujamos veiklos istorijos, neturės nekilnojamojo ar kitokio turto užstatui, todėl tokios įmonės galimybės gauti finansavimą iš tradicinių šaltinių yra labai ribotos.

SIMPLEFIN faktoringo, sąskaitų finansavimo paslauga leidžia greitai (per 48 val.) neišeinant iš biuro patalpų gauti veiklai reikalingas lėšas žymiai lengviau, greičiau ir be užstato.

[1] https://www.lb.lt/imoniu_apklausos_del_veiklos_finansavimo_apzvalga_2016/ii