Naujienos

wii
Lietuvos juridinių ir fizinių asmenų turtas ir skola toliau auga.
2017 balandžio 13

Lietuvos juridinių ir fizinių asmenų turtas ir skola toliau auga.

Lietuvos banko Statistikos departamentas paskelbė 2016 metų ketvirtojo ketvirčio Lietuvos finansinių sąskaitų duomenis[1]. Statistiniai duomenys nurodo Lietuvos namų ūkių sukauptų indėlių ir skolos sumas, bei ne finansų įmonių sukauptą finansinį turtą ir skolas bei jų pokyčius.

Namų ūkių indėliai ir skola pastaruosius kelis metus nenustoja augti. Nuo 2009 metų pirmą kartą namų ūkių skolų metinis augimas viršijo metinį indėlių prieaugį. Tai parodo, jog Lietuvos gyventojai vis drąsiau skolinasi ir labiau linksta sukauptas santaupas investuoti, o ne laikyti bankų indėliuose, už kuriuos šiuo metu mokamos palūkanos yra minimalios arba apskritai nėra mokamos.

Lietuvos ne finansų bendrovių skola ir finansinis turtas fiksavo sparčiausią metinį augimą nuo 2009 metų. Šiais metais ne finansų įmonių skola ir finansinis turtas išaugo panašiu dydžiu, 16,8 proc. ir 17,2 proc. atitinkamai. Statistiniai duomenys rodo, jog Lietuvos įmonės vis dažniau plėtrai pasirenka naudoti skolintą kapitalą, o ne nuosavas lėšas.

SIMPLEFIN – finansų įstaiga teikianti sąskaitų finansavimo (ne bankinio faktoringo) paslaugas teikia verslo finansavimo paslaugas bei sudaro sąlygas smulkiam ir vidutiniam verslui vykdyti plėtrą skolintu kapitalu. Užpildykite paraišką ir gaukite verslo finansavimo pasiūlymą per kelias minutes

[1] http://www.lb.lt/2016_m_ketvirtojo_ketvircio_lietuvos_finansines_saskaitos